Veriler, birçok insan için hassas ve paha biçilmezdir.

Yıllarca bir cihazda saklanan dijital aile fotoğrafları şeklinde olabilir.

Bağlı olduğunuz yazışma veya bilgisayarda yalnızca MP3 dosyaları olarak bulunan dijital müzik olabilir. Kimse bu veriden vazgeçip kaybetmek istemez.

Diskler maalesef hatalara karşı çok hassastır ve hatalar zamanla dosyalara sızar, bu nedenle bazen veriler doğru okunamaz.

Bu durumda, sabit disk bir tanılama programı yardımıyla kontrol edilmeli ve gerekirse birleştirilmeli veya onarılmalıdır.

 

Ancak, teknisyenin bilgisayarın mevcut sabit diskinde fiziksel bir kusur olduğunu fark ettiği durumlar vardır. Bu, örneğin sabit diske vurulmuşsa, manyetik parazite maruz kalmışsa veya sadece yaşa bağlı aşınma ve yıpranma varsa gerçekleşebilir. Bununla birlikte, her durumda, mevcut verileri kaydetmek için hemen harekete geçilmesi gerekir. Teknisyenlerimizin yanlarında her zaman harici bir sabit disk bulunur ve bununla istek üzerine hızlı veri yedeklemesi yapılabilir. Elbette burada mevcut sabit diskin değiştirilmesi gerekiyor, ancak elbette yeni sabit disk herhangi bir veri olmadan geliyor. Bu durumda, işletim sisteminin tamamen yeniden yüklenmesi gerekir.

Teknisyenin harici sabit diski ve eski sabit diskin önceki bir yedeklemesinin yardımıyla, veriler daha sonra yeni sabit diske geri kopyalanabilir.

Her zaman onsuz yapamayacağınız değerli verileri düzenli olarak kaydetmeniz önerilir.

Belirli günlerde, belirli bir zamanda, seçilen dizinleri ve dosyaları kaydedebilen otomatik yedekleme programları vardır. Dilerseniz teknisyenimiz otomatik bir yedekleme kurabilir.

Bazı durumlarda, bir sabit sürücü arızası o kadar ciddidir ki, veriler yerinde geri yüklenemez ve değerli verileri kaydetmek için sabit sürücünün geri alınması gerekir.

Verileri geri yüklemede uzmanlaşmış ekibimiz size destek olacaktır.