İnternet sorunlarına çözümler


Günümüzde iletişim cihazları internete dayanmaktadır. İşleyen bir İnternet olmadan bir akıllı telefon veya tablet hiçbir anlam ifade etmiyor. Ev bilgisayarlarımız ve dizüstü bilgisayarlarımız bile internet olmadan yapamaz. Örneğin İnternet erişimiyle ilgili sorunlar varsa, artık e-posta veya Whatsapp mesajları almayacaksınız. İnternet çok yavaşsa, bazı odalarda kullanılamıyorsa veya erişim imkansızsa ne yapılabilir?

İnternet bağlantısı artık çalışmıyor

Bunun birkaç olası nedeni vardır. Bu, yönlendirici arızalıysa, kablo bağlantıları bir noktada kusurluysa, yönlendirici yanlış ayarlanmışsa veya ağ kartı arızalıysa olabilir. Teknisyenimiz tüm cihazları, bileşenleri ve kablo bağlantılarını kontrol edecek ve bir bileşenin değiştirilmesi gerektiğinde ne satın alacağını önerecektir. Değiştirme gerekmiyorsa, sorun genellikle anında çözülebilir.

internet çok yavaş

Bu durumda, yukarıdaki durumla aynı nedenler olabilir. Yönlendiricinizin korunmaması ve çeşitli komşuların sizin bilginiz dışında internet bağlantınızı kullanıyor olması da mümkündür. Diğer bir seçenek, İnternet üzerinden sürekli iletişim kuran, güncellemeleri indiren veya veri yedekleri oluşturan programlardır. Teknisyenimiz ağ etkinliğini kontrol edebilir ve istenmeyen İnternet bağlantılarını devre dışı bırakabilir.

Bazı odalarda internet sinyali çok zayıf veya hiç yok

Sözleşme kapsamında telefon şirketlerinin teslim ettiği yönlendiriciler çoğunlukla sadece orta kalitede ve WiFi bileşenleri çok kısa menzile sahip. Bu genellikle duvar kalınlığına bağlı olarak 5-10 metre ile sınırlıdır. Yönlendiricinin bulunduğu odada iyi bir sinyal alıyorsanız, ancak başka bir odada çok zayıf bir sinyal alıyorsanız veya hiç yoksa, sorun kesinlikle yönlendiricidir.

Bu durumda, mevcut yönlendiriciyi yüksek kaliteli bir yönlendiriciyle değiştirebilirsiniz. İyi yönlendiriciler 25 - 50 metrelik bir menzile sahip olmalı ve genellikle büyük apartmanları ve evleri tamamen kapsamalıdır. Bu hala yeterli değilse, evin her yerine tekrarlayıcı görevi gören, yani yönlendirici sinyalini yakalayan ve bir veya daha fazla yönde güçlendiren daha fazla yönlendirici yerleştirebilirsiniz. İyi yönlendiriciler, her biri farklı yönlere yönlendirilebilen 4 veya daha fazla antene sahiptir. Telefon şirketlerinden gelen yönlendiricilerde genellikle yalnızca bir anten bulunur.

 

Teknisyenimiz, iyi yönlendiriciler için ne satın alacağınızı memnuniyetle tavsiye edecek ve evinizdeki WiFi alımını optimize ederek evin her yerinde mükemmel bir sinyal almanızı sağlayacaktır.