Bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayar onarımları, sahada deneyimli teknisyenler tarafından yapılır. İlk olarak, olası sorunları tespit etmek için bir bilgisayar teşhisi yapılır.

Çoğu durumda, hatanın nedeni yalnızca birkaç dakika sonra belirlenir ve evinizde başarıyla çözülebilir.

Bir bilgisayar onarımının anında yapılabildiği yaygın durumlar

Bilgisayar sık ​​sık çöküyor veya hiç başlamıyor

Bunun nedeni hatalı bir işletim sistemi, yanlışlıkla değiştirilmiş bir BIOS, eksik sürücüler, hatalı bileşenler veya diğer hata kaynakları olabilir.

Teknisyenin bilgisayar teşhisi, bu konuda bilgi sağlayacaktır ve genellikle bu sorunlar anında düzeltilebilir.

Virüs ve kötü amaçlı programların istilası

Birçok kullanıcının bilgisayarı korumak için etkisiz antivirüs programları veya yanlış ayarlanmış bir güvenlik duvarı vardır. Ancak, ev bilgisayarlarına yapılan saldırılar artmaya devam ettiği için bunlar günümüzde ve çağda çok önemlidir. Bunlar genellikle belgelerde, müzik dosyalarında veya resimlerde gizlenen sözde Truva atlarıdır. Ayrıca, bilinmeyen bir web sitesini ziyaret ederken, sisteme fark edilmeden bir Truva atı yüklenmesi mümkündür.

Çoğunlukla ücretsiz programları indirirken, genellikle istenmeyen reklam programları yüklenir. Bilgisayara saldırmasalar da, sürekli olarak reklam pencereleri açarak çok fazla soruna neden olurlar.

Teknisyenlerimiz bilgisayarınızı bir virüsten koruma programı ile kontrol eder ve her tür virüs ve kötü amaçlı programı kaldırır.

Çok yavaş veya internet yok

Yönlendirici ayarlarındaki hatalar, ev içinde yönlendirici yerleşimi veya kırılmış fiber optik kablolar genellikle İnternet bağlantılarında sorunlara neden olur. Teknisyenlerimiz, internette normal hızlarda gezinebilmeniz için yönlendirici ayarlarını ve kablo bağlantılarını kontrol eder.

Hiçbir bilgisayar parçası arızalı değilse ve değiştirilmesi gerekiyorsa ve cihazınızın bir mağazaya gitmesi gerekmiyorsa, çoğu sorun anında anında çözülebilir. Bir parça kusurlu ise, yedek parça sipariş edilmesi gerekebilir. Yalnızca çok nadir durumlarda, teknisyen tamiratı mağazada yapmak için cihazınızı yanında götürmelidir.

Ancak, sorunların çoğu kusurlu bileşenlerden değil, hatalı işletim sisteminden, uyumsuzluktan veya yüklü yazılımdaki diğer hatalardan kaynaklanır.

Sabit disk hatası

Bozuk bir sabit sürücüden şüpheleniliyorsa, teknisyen onu bir sabit sürücü tanılama programı ile kontrol edecektir. Fiziksel bir kusur olmadığı sürece, bu sorunlar hızlı bir şekilde çözülebilir.

Bilgisayar onarımının hemen yapılamadığı durumlar


CPU, bellek, grafik kartları veya sabit sürücüler gibi yedek parçalar sipariş etmeniz gerekirse, hemen bir bilgisayar onarımı mümkün değildir. Her bilgisayarın farklı donanım bileşenleri vardır. Örneğin, 2012'de yerleşik bir bilgisayar için bir bellek modülüne (RAM) ihtiyaç duyulabilir ve teknisyenin yanında taşıması olası değildir. Böyle bir durumda, uygun yedek parça gelene kadar bilgisayar onarımı ertelenmelidir.