Teknisyenlerimizden biri geldikten sonra, potansiyel sorunları tespit etmek için önce bilgisayarınızın / dizüstü bilgisayarınızın teşhisini yapacak. Teknisyenlerimizin her zaman yanlarında taşıdıkları çeşitli satıcılardan yazılımlar vardır.

Teşhisin tespit ettiği yaygın sorunlar


Bilgisayarı yavaşlatan eski yazılım ve sürücüler

Bilgisayarlar zamanla yavaşlar ve yavaşlar. Bu kaçınılmaz olarak olur. Yıllar geçtikçe, artık ihtiyaç duymadığınız programlar tekrar tekrar yüklenir ve zamanla hala yüklü olduklarını unutursunuz. Ancak, tüm bu programlar bellek gerektirir ve bu da bilgisayarı daha yavaş ve yavaş hale getirir.

Ayrıca, birçok program kaldırılmışsa, bu genellikle kaldırma sırasında programlar tarafından doğru şekilde kaldırılmayan sürücü eksikliğine neden olabilir. Kullanılmayan tüm bu sürücüler ayrıca sistem başlatıldığında belleğe yüklenir ve bilgisayarı yavaşlatır.

İyi bir tanılama aracı, bir programın en son ne zaman kullanıldığını belirleyebilir ve genellikle kaldırmanızı önerir. Sürücüleri sistemde kalmış olan önceden kaldırılmış programlarla kaldırma işlemi biraz daha karmaşıktır. Yalnızca Windows Kayıt Defteri'nin elle temizlenmesi, gereksiz sürücülerin doğru şekilde kaldırılmasına yardımcı olacaktır.

Bilgisayar sürekli başlamıyor veya çöküyor

Elektrik kesintileri veya bilgisayarların uygunsuz şekilde kapatılması genellikle Windows dosya sistemine zarar verir. Başlatma için gereken hasarlı veya eksik dosyalar, bilgisayarın doğru şekilde başlamasını engelleyebilir. Tanılama aracı bilgi sağlar ve işletim sisteminin onarımı bu sorunları düzeltir. Çok fazla hata nedeniyle işletim sistemini onarmak artık mümkün değilse, tamamen yeni bir kurulum gerekebilir.

Eski veya arızalı sabit sürücüler, bir bilgisayarın başlamamasının veya tekrar tekrar çökmesinin veya donmasının yaygın bir nedenidir. Yine, bilgisayar teşhisi sorunu tespit edecek ve gerekli önlem alınabilir.

Bilgisayarın bios'undaki ayarlamalar da bilgisayarın önyüklemeyi durdurmasına neden olabilir. Bu durumda, teknisyen bios ayarlarını düzeltmelidir.